Művészeti csoportok

Bugyi Népzenei Műhely

Rakonca Citeracsoport

Művészeti vezető: Pavella Krisztina

A „Rakoncás” gyerekek 7 évvel ezelőtt léptek fel először. A Bugyi Kazinczy Ferenc Általános iskola citeraszakkörében muzsikáltak. A tagok folyamatosan cserélődtek, míg végre 4 fővel elindultak a KÓTA minősítésén és a Kálmán Lajos Ifjúsági Népzenei Versenyen. Az első két alkalommal ezüst minősítésben részesültek, de tavaly és idén, már arany oklevéllel jutalmazták műsorukat. Rendszeres fellépői a község rendezvényeinek.
Jelenleg a Bugyi Népzenei Műhelyben muzsikálnak.
Sajnos idén szeptemberben újra változott a létszám, így most hárman alkotják a csoportot. Ha bárki szeretne citerázni, vagy énekelni, jelentkezzen és csatlakozhat a csapathoz.

Pergő Citeracsoport

Művészeti vezető: Pavella Krisztina 

A csoport 10 éve alakult, ebben a felállásban 7 éve zenélnek együtt a fiatalok. Kezdetben a Bugyi Kazinczy Ferenc Általános Iskola citeraszakkörének keretén belül, jelenleg a Bugyi Népzenei Műhely tagjaiként muzsikálnak.
Rendszeres fellépői a község rendezvényeinek, különböző megnyitókon, a helyi fesztiválokon, karácsonyi és adventi koncerteken, az Idősek Napján is felléptek már. A KÓTA Országos népzenei versenyen már 5 alkalommal, míg a Kálmán Lajos Ifjúsági Népzenei versenyen 2 alkalommal kaptak arany minősítést. Pesterzsébeten úgy minősültek, hogy a Gyöngyvirág Táncegyüttes kísérőzenekaraként húzták a talpalávalót.

Bugyi Népdalkör

Bugyi községben 34 éves a népzenei mozgalom. A sort 1981-ben a Bugyi Népdalkör kezdte énekes csoportként, a Röpülj Páva! c. műsor hatására. Három-négy év múlva kedvet kaptak a citerázáshoz, és akkor csatlakozott hozzájuk művészeti vezetőként Pócsik Dezső citeraművész.

Ő három évig volt a csapattal, ma is szívesen emlékeznek az együtt töltött évekre. A csoport létszáma 23 fő, az aktív “mag”, akik a kezdetektől a mai napig énekelnek kb. 13-14 személy. Szerencsére soraikban láthatjuk már a kezdeti gyermekcsoportok tagjait, azokat, akiket komolyan megérintett a népzene iránti szeretet, elkötelezettség. Bugyi nem hagyományőrző település és így műsorukhoz dalaikat számos tájegységről választják pl. Dél-Alföld, Szatmár, Nyírség, Somogy, Ormánság, Rábaköz stb. Mind kedves a szívüknek, de szívesen énekelnek citera kíséret nélkül mezőségi dalokat is. Kérésre akár fél órás műsort is tudnak adni, ha időben kapnak felkérést.
A csoport vezetője Kaszásné Márkus Magdolna 2008-ben KÓTA-díjat kapott népzenei kategóriában.

Tiszavirág citeracsoport

Vezető: Kaszásné Márkus Magdolna 

Kezdő citerások 2007-ben alakultak. egy éve ismerkednek a hangszerrel. A csoport 8 főből áll, életkoruk 8-10 év. Iskolai rendezvényeken szerepeltek eddig, illetve 2007-ben Táborfalván az Ifjúsági Népzenei Találkozón. Műsoruk gyermekdalokból áll.

Népi játék óvodásoknak

Vezető: Kaszásné Márkus Magdolna 

Egy éve, heti egy órában vannak foglalkozások középső és nagy csoportos óvódásoknak. Egy-egy foglalkozáson mondókákat, kiszámolókat, csúfolódókat tanulnak. Népi játékokat játszanak, zenére mozognak, tapsolnak az ez iránt érdeklődő gyermekek. Létszámuk állandóan változó, általában 10-15 gyermek vesz részt egy foglalkozáson.

Pavella Krisztina

A Bugyi Népdalkör tagja, aki 7 éves kora óta citerázik, énekel. Népdalénekes szólistaként számos aranyfokozat, Aranypáva díj tulajdonosa. Citera és népdalkörvezetői engedéllyel rendelkezik, jelenleg is csoportvezető Vecsésen, a Labdarózsa népdalkörben. Most végzi Nyíregyházán az Ének-zene- Népzene szakot. Két kazettája illetve CD-je jelent meg Kovács László népzenésszel közösen.